Divider

АКАФИСТ СВЯТОМУ ДУХУ

IPSISSIMUS

Administrator
Регистрация:19 Апр 2013
Сообщения:39.252
Реакции:1.293
Баллы:113
ЧИТАТЬ ТЕМ,КТО ЖЕЛАЕТ ОТКРЫТЬ ТОНКОЕ ВИДЕНИЕ (ЯСНОВИДЕНИЕ)
ЧИТАТЬ 40 ДНЕЙ КРЯДУ

Кондак 1


Приидите, вернии, Духа Святаго прославим сошествие, Иже от Отеческих недр на апостолов излився яко водами, боговедением покры землю, и живоносныя благодати богоусыновления, и горния славы сподобляет чисте притекающих к Нему, освящает же и обожает зовущих: Прииди, Утешителю Душе Святый, и вселися в ны.

Икос 1


Ангели на небеси светлыми хорами Духу Святому несмолкаемо славу поют, яко источнику жизни и свету невещественному, божественными молниями мир просвещающему. С ними же и мы прославляем Тя, Душе непостижимый, за вся явныя и тайныя милости Твоя, и смиренно просим блаженнаго осенения Твоего:

Прииди, свете истинный и радосте духовная-

прииди, росоносный облаче и красото неизреченная.

Прииди, и приими яко курение благовонное хвалу нашу-

прииди, и даждь нам вкусити радость явления Твоего.

Прииди, и сотвори сей день днем милосердия Твоего-

прииди, и возвесели нас обилием даров Твоих.

Прииди, святость безмерная, и всяку скверну далече от нас отжени-

прииди, вечное солнце незаходимое, и обитель Твою в нас сотвори.

Прииди, Утешителю Душе Святый, и вселися в ны.

Кондак 2


Видением огненных языков, во свете и дыхании бурнем и радостотворнем сниде Дух Святый на апостолов. Пламенем Его объятии, рыбари мир весь в Церковь Христову призваша, беды на суши и водах радостно терпяще, лютых смертей не убояшася, и во всю землю изыде вещание их: Аллилуиа.

Икос 2


Чаша дождеродно огнеточивая, излившаяся на апостолов в горнице Сионстей: Тебе поем, Тебе благословим, Тебе благодарим, Боже Душе Святый, низпосли и на нас премудрость Твою:

Прииди, Освятителю и Хранителю Церкви-

прииди, и даждь едино сердце и едины уста верным Твоим.

Прииди, и воспламени наше хладное и безплодное благочестие-

прииди, и разжени огустевающий над землею мрак безбожия и нечестия.

Прииди, и даждь нам вкусити, яко Благ еси-

прииди, и настави нас на всяку истину.

Прииди, и вся помышления наша покори владычеству Твоему-

прииди, Мудросте непостижимая, и имиже веси судьбами спаси нас.

Прииди, Утешителю Душе Святый, и вселися в ны.

Кондак 3


Тайна глубочайшая, Боже Душе непостижиме, со Отцем и Словом Создателю всех! Ты украсил еси горния чины ангелов в храме неприступнаго света, Ты воззвал к бытию хоры огненных светил с великолепием славы, Ты, плоть и дух в чудное единство согласуя, сотворил еси род человеческий, и всякое дыхание поет Тебе хвалу: Аллилуиа.

Икос 3


Альфа и омега, начало и конец Ты, Душе вечный, необъятною силою парения над водами и страшным кругообстоянием животворил еси всех и вся. От живоноснаго дыхания Твоего из безвидныя бездны возсияла есть неизреченная красота первозданнаго мира. Сего ради взываем Ти:

Прииди, великий и в малом цветке, и в небесней звезде-

прииди, всяким дыханием на небеси и на земли хвалимый.

Прииди, сокровище многообразных даров неисчерпаемое и красото вечная-

прииди, и озари мрачный хаос моея души.

Прииди, и благодатию Твоею семя жизни духовныя оживи в нас-

прииди, и духом света и крепости колеблющееся произволение наше утверди.

Прииди, и в светлый образ Твой устрой мрачное безобразие души моея-

прииди, и яви нас новою тварию во Христе.

Прииди, Утешителю Душе Святый, и вселися в ны.

Кондак 4


Непостижимый и Всеблагий! Ты облекл еси Пречистую Деву Марию в ослепительный и неприступный блеск Твоего Божества, соделав Материю Бога, Царицею ангелов, спасением людей! Силою премирною Ты возносиши их до третияго небесе! Ты уязвляеши их сердца красотою небесною, влагая в их речи жгучее стремление, влекущее людей к Богу. Ты обращаеши последних грешников, и полные горняго восторга, поют они Тебе: Аллилуиа.

Икос 4


Святым Духом всяка душа живится, Его силою возстановятся к общению воскресения вся создания в последний час нынешняго века и в первый будущаго. Тогда воздвигни нас из гробов, не к осуждению, но к божественному блаженству со всеми святыми и с близкими нам:

Прииди, и избави нас от смерти духовныя-

прииди, и даждь нам всегда память смертную.

Прииди, и пред кончиною насыти нас телом и кровию Христа-

прииди, и даждь нам успение тихое и с чистою совестию.

Прииди, и сотвори светлым наше пробуждение от смертнаго сна-

прииди, и буди с нами, егда предстанем оному Страшному Судии.

Прииди, и сподоби нас увидети с радостию ликующее утро вечности-

прииди, и яко солнце просвети тогда безсмертная телеса наша.

Прииди, Утешителю Душе Святый, и вселися в ны.

Кондак 5


Услышав глас Твой: аще кто жаждет, да грядет ко Мне и да пиет, молим Тя, Сыне Божий, утоли нашу духовную жажду, даждь нам воду живую, излей нам от Духа Святаго Твоего, да не возжаждем во веки, со умилением поюще: Аллилуиа.

Икос 5


Нетленный и несотворенный, вечный и щедрый Душе, праведных хранителю и грешных очищение, свобода нас от всяких нечистых дел, да не погаснет в нас сияние благодатнаго света Твоего, вопиющих Ти:

Прииди, Всеблагий, и даждь нам умиление и источник слез-

прииди, и научи нас покланятися Тебе духом и истиною.

Прииди, истине вечная, и уясни недоумения ума нашего скуднаго-

прииди, жизнь нестареемая, и отжени от нас прельщения краткаго века сего.

Прииди, свете незаходимый, и разсей мрак страстей наших и уныния-

прииди, вечно юная сило, освежи изнемогающих чад Твоих.

Прииди, безконечная радосте, и забудутся невзгоды временныя-

прииди, и изсохшую землю душ наших плодоносну покажи.

Прииди, Утешителю Душе Святый, и вселися в ны.

Кондак 6


Ликуй, дщерь света, святая мати Сион, украшайся, великая невесто, небеси подобная светло блистающая вселенская Церковь Христова, на тебе почивает Дух Святый, немощная врачуя, оскудевающая восполняя и мертвыя Духом оживляя, и к вечной жизни приводя всех, достойно и праведно о Тебе зовущих: Аллилуиа.

Икос 6


В мире скорбни будете, рече Господь. Где обрящем отраду и кто утешит нас? Душе Утешителю, Ты утоли наша печали, ходатайствуй о нас воздыхании неизреченными, облегчи сердца молящихся Тебе:

Прииди, сладкая прохладо труждающихся и обремененных-

прииди, собеседниче узников и спутниче гонимых.

Прииди, пище алчущих и нищетою изнуренных-

прииди, пристанище сирым и вдов утешение.

Прииди, и уврачуй страсти душ и телес наших-

прииди, и посети всех жаждущих Твоего озарения.

Прииди, и поддержи безпомощных и слабых-

прииди, и научи нас в привременных скорбех обретати надежду вечныя радости.

Прииди, Утешителю Душе Святый, и вселися в ны.

Кондак 7


На Святаго Духа хулившему не простится ни в сем веце, ни в будущем, рече Господь. Слышаще сие трепещем, да не осудимся с непослушными Тебе и богоборными- не уклони сердца наша в словеса лукавствия, обрати от расколов, ересей и безбожия всех заблуждших, и в Церкви первенец сподоби во веки веков воспевати: Аллилуиа.

Икос 7


Егда отступил Дух Святый от Саула, тогда страх и уныние постиже его, и тьма отчаяния низверже его в преисподнюю. Тако и аз в день уныния и ожесточения моего да разумею, яко несть во мне Бога, но даждь мне неослабно звати Тя, души моея отрадо, дондеже свет Твой озаряет мя малодушнаго:

Прииди, и не отвержи мене за роптание и нетерпение мое-

прииди, и умиротвори лютую бурю смятения и раздражения.

Прииди, и успокой озлобленных житейскими невзгодами-

прииди, и смягчи сердце в день ожесточения и гнева.

Прииди, и облегчи согбенных тяжестию креста-

прииди, и сокруши козни смущения и страхования духов тьмы.

Прииди, и возсияй нам свет Твой благий-

прииди, и вдохни в нас великодушие, да терпением спасем души наша.

Прииди, Утешителю Душе Святый, и вселися в ны.

Кондак 8


Спаси нас, Отче Небесный! Мы несчастны и жалки, и слабы, и наги духовно- даруй нам злато Твое, огнем очищенное, покрый нас от срама одеждою белою, исцели помазанием Твоим очи наша, благодать животворящаго Твоего Духа да снидет в нечистии сосуды душ наших, и возродит поющих: Аллилуиа.

Икос 8


Яко Вавилонская башня рушится счастье земное, жалки вся начинания человеческия! Благо мне, яко смирил мя еси, яко открыл еси мне в согрешениих и падениих моих всю слабость и ничтожество мое! Без Тебе не можем творити ничесоже, но благодатию Твоею уповаем спастися:

Прииди, премудрый строителю жизни-

прииди, да разумеем и мы спасительныя пути Твоя.

Прииди, яко молния, и освети цель нашего бытия-

прииди, и благослови всякое благое начинание.

Прииди, и буди помощником в добрых делех-

прииди, озаряя в час недоуменный.

Прииди, даруя дух покаяния, да отвратятся тем грядущия на мир беды-

прииди, и научи нас присно творити волю Твою.

Прииди, Утешителю Душе Святый, и вселися в ны.

Кондак 9


Тако возлюби Бог мир, яко и Сына Своего единороднаго дал еси, Иже от Духа Святаго и Марии Девы вочеловечився, кровию Своею весь мир искупил, на кресте простирая зиждительныя руцы до звезд- темже всю тварь свободи, чад Божиих содела. Сего ради Отцу Возлюбленному, Сыну Искупившему и Духу Освящающему поем: Аллилуиа.

Икос 9


Дух животворящий, яко голубь сошедый на Христа на Иордане, опочил есть и на мне при купели крещения, но помрачися доброта Его от тьмы грехопадений моих. Яко путник заблуждшийся нощию в лесу ожидает зари, тако и аз жажду лучей Твоих, Блаже, да не погибну до конца:

Прииди ко мне, запечатленному страшным и великолепым именем Твоим-

прииди, и даждь ми зрети моя прегрешения.

Прииди, и облегчи совесть мучимую, нещадно палимую-

прииди, обнови омраченный Твой образ.

Прииди, и разсей греховная видения-

прииди, и научи сострадати чуждему горю.

Прииди, и подвигни мя любити всякое создание Твое-

прииди, и воздаждь ми радость спасения Твоего.

Прииди, Утешителю Душе Святый, и вселися в ны.

Кондак 10


Дух Святый возраждает в жизнь вечную, Дух Святый вдохновляет мучеников, венчает праведников, хлеб и вино совершает Телом и Кровию божественными. О глубино богатства и премудрости Божией! Даруй нам венец Твоих даров, всепрощающую вечную любовь, скорбящую за врагов, хотящую всем спастися, да озареннии ею, яко чада света поем: Аллилуиа.

Икос 10


Кто нас отлучит от любве Божией? Скорбь ли, или теснота, или гонения, или глад, или нагота, или беды, или меч? Аще и всего лишимся на земли, имамы наследие неувядаемое на небеси. Но даруй нам, Господи, любити Тя не словом или языком, но истинным делом и подвигом всея жизни:

Прииди, Душе всесильный, и умножи в нас всепобеждающую веру-

прииди, и даждь нам непрестанное горение молитвенное.

Прииди, да не охладеет любовь наша в среде беззакония-

прииди, и не даждь нам отпасть во дни гонения и посмеяния веры.

Прииди, и сохрани нас от непосильных искушений и соблазнов-

прииди, и оживи сердца наша кроплением росы Твоея.

Прииди, и непостыдное упование на милость и помощь Божию всели в нас-

прииди, уврачуй, освяти и возстави нас, Блаже, Твоею благодатию.

Прииди, Утешителю Душе Святый, и вселися в ны.

Кондак 11


Тако глаголет Господь: излию от Духа Моего на всяку плоть, и прорекут сынове и дщери ваши, и юноши ваши видения узрят, и старцы сония увидят. Душе всежеланный, даждь хотя единую от крупиц с трапезы сынов утешения Твоего и нам, пламенно зовущим: Аллилуиа.

Икос 11


Аще и на краткое мгновение, яко блистание молнии Ты возсияеши в тайнике души, но незабвенно есть светолитие откровения Твоего, от него же страшным и боголепным изменением преображается бренное естество. Сподоби еще в земном житии чистым сердцем узрети Тя и нам, молящимся Тебе:

Прииди, светоподательная молние вечности-

прииди, и озари нас невечерним сиянием Твоим.

Прииди, сокровище смиренномудрых и веселие кротких-

прииди, водо живая и прохладная среди зноя страстей.

Прииди, ибо вдали от Тебе несть радости ни покоя-

прииди, ибо с Тобою всюду Небесное Царство.

Прииди, и возгрей любовь Божию в охладевших сердцах наших-

прииди, и напечатлей в души солнцевидный лик Твой.

Прииди, Утешителю Душе Святый, и вселися в ны.

Кондак 12


Благости реко неистощимая, Душе, грехов разрешителю, приими моления наша о всем мире, о верующих и неверующих, и о сынах противления, всех приведи к вечному царствию Святыя Троицы, да упразднится Тобою и последний враг смерть, и мир, возрожденный очистительным огнем, воспоет новую песнь безсмертия: Аллилуиа.

Икос 12


Зрю духом град Божий, Иерусалим небесный, яко невеста украшенный, солнцевидный, торжествующий, слышу ликование праведных на трапезе Господней, и гласы ангелов, и пресветлаго Господа посреде избранных Своих! Се, отбеже болезнь и печаль и воздыхание. Царь Небесный, седмерицею даров Своих сподоби нас сея вечныя радости в Бозе зовущих Ти:

Прииди, Царю Небесный, и седмерицею даров Твоих нищету нашу духовную покрый-

прииди, и Духом ведения и благочестия сердца наша умили.

Прииди, и возбуди в нас жажду загробнаго бытия-

прииди, и запечатлей в души чаяние жизни нетленнаго века.

Прииди, и открой нам радость грядущаго Царствия-

прииди, и даждь нам снегосветлую ризу чистоты.

Прииди, и возьми нас на брак Агнчий-

прииди, и сподоби в вечней славе Твоей царствовати.

Прииди, Утешителю Душе Святый, и вселися в ны.

Кондак 13


О светоносная пучино спасающей любве, Душе животворящий, согрей дыханием Божества Твоего оледеневший в беззакониих род человеческий, силою непостижимых судеб Твоих ускори погибель зла, и яви вечное торжество Божественныя правды, да будет Бог всяческая и во всех, и всяко колено небесных и земных и преисподних да воспоет: Аллилуиа.


Этот кондак читается трижды, затем 1-й икос и 1-й кондак.
 

Disciple7

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:1.326
Реакции:0
Баллы:0
Адрес: Киев
Спасибо за редкий Акафист Магистр!
 

yulduz

Well-Known Member
Регистрация:19 Апр 2013
Сообщения:181
Реакции:0
Баллы:0
Возраст:52
Адрес: Из далека
Ув.Магистр, я новичок, а можно вопрос :
Акафист читать по правилам чтения акафистов, или в магии существует определенная методика чтения , для получения результата указанного в теме?
 

IPSISSIMUS

Administrator
Регистрация:19 Апр 2013
Сообщения:39.252
Реакции:1.293
Баллы:113
yulduz пишет:Ув.Магистр, я новичок, а можно вопрос :
Акафист читать по правилам чтения акафистов, или в магии существует определенная методика чтения , для получения результата указанного в теме?

ДЛЯ ЛУЧШЕГО ЭФФЕКТА Я БЫ СОВЕТОВАЛ ВАМ В ТЕЧЕНИИ 40 ДНЕЙ БЫТЬ НА ВЕГЕТАРИАНСКОМ РЕЖИМЕ.ПЕРЕД ЧТЕНИЕМ АКАФИСТА ЗАЖЕЧЬ СВЕЧУ И ВОСКУРИТЬ ЛАДАН.ЛАДАН СПОСОБСТВУЕТ РАСКРЫТИЮ ТОНКОЙ ЧУВСТВИТЕЛЬНОСТИ И УБЕРЕТ НЕГАТИВНЫЕ ЭНЕРГИИ.АКАФИСТ ЧИТАЕТСЯ ПО ВСЕМ ПРАВИЛАМ СТОЯ.ЧЕРЕЗ НЕСКОЛЬКО ДНЕЙ ВЫ ПОЧУВСТВУЕТЕ КАК СВЕРХУ ВАС ПРОНИЗЫВАЕТ ТОНКИЙ ПОТОК ЭНЕРГИЙ.ЭТО БУДЕТ ПОМОГАТЬ РАЗВИТИЮ НЕ ТОЛЬКО ЯСНОВИДЕНИЯ,НО И ДРУГИХ ТОНКИХ ЧУВСТВ.
 

Камелия

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:7.634
Реакции:26
Баллы:0
Благодарю МАГИСТР, за Вашу доброту и заботу о нас :cvet4:
 

yulduz

Well-Known Member
Регистрация:19 Апр 2013
Сообщения:181
Реакции:0
Баллы:0
Возраст:52
Адрес: Из далека
Ув.Магистр, я новичок, а можно вопрос :
Акафист читать по правилам чтения акафистов, или в магии существует определенная методика чтения , для получения результата указанного в теме?[/quote]

ДЛЯ ЛУЧШЕГО ЭФФЕКТА Я БЫ СОВЕТОВАЛ ВАМ В ТЕЧЕНИИ 40 ДНЕЙ БЫТЬ НА ВЕГЕТАРИАНСКОМ РЕЖИМЕ.ПЕРЕД ЧТЕНИЕМ АКАФИСТА ЗАЖЕЧЬ СВЕЧУ И ВОСКУРИТЬ ЛАДАН.ЛАДАН СПОСОБСТВУЕТ РАСКРЫТИЮ ТОНКОЙ ЧУВСТВИТЕЛЬНОСТИ И УБЕРЕТ НЕГАТИВНЫЕ ЭНЕРГИИ.АКАФИСТ ЧИТАЕТСЯ ПО ВСЕМ ПРАВИЛАМ СТОЯ.ЧЕРЕЗ НЕСКОЛЬКО ДНЕЙ ВЫ ПОЧУВСТВУЕТЕ КАК СВЕРХУ ВАС ПРОНИЗЫВАЕТ ТОНКИЙ ПОТОК ЭНЕРГИЙ.ЭТО БУДЕТ ПОМОГАТЬ РАЗВИТИЮ НЕ ТОЛЬКО ЯСНОВИДЕНИЯ,НО И ДРУГИХ ТОНКИХ ЧУВСТВ.[/quote]

Благодарю за пояснение, внимание и заботу! :cvet2:
 

jasmin577

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:126
Реакции:0
Баллы:0
после прочтения свечку оставлять догарать .......каждый день по новой свече или же .....свечу можно использовать одну на каждый день.благодарю всех кто ответит.
 

jasmin577

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:126
Реакции:0
Баллы:0
и еще свечи церковные надо или просто обычные что в быту используются
 

yulduz

Well-Known Member
Регистрация:19 Апр 2013
Сообщения:181
Реакции:0
Баллы:0
Возраст:52
Адрес: Из далека
jasmin577 написал(а):
и еще свечи церковные надо или просто обычные что в быту используютсяt

Я читаю при церковной свече,все таки Акафист Святому Духу.Ну это лично мое мнение.И свечу прогарать до конца не оставляю. На одну свечу у меня выходит два чтения. Но , если я зажгла свечу для чтения Акафиста , никакие другие чтения и молитвы на эту свечу не провожу.
 

jasmin577

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:126
Реакции:0
Баллы:0
кондак который читается трижды это самый последний 13 кондак.подскажите пожалуйста
 

jasmin577

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:126
Реакции:0
Баллы:0
благодарю за ответ
 

yulduz

Well-Known Member
Регистрация:19 Апр 2013
Сообщения:181
Реакции:0
Баллы:0
Возраст:52
Адрес: Из далека
Ув.Магистр IPSISIMUS, а через какое время можно повторить метод ?
 

Kofetka

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:421
Реакции:0
Баллы:0
Возраст:41
Спасибо большое. Низкий поклон за материал
 

Гэлла

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:1.321
Реакции:1
Баллы:0
Возраст:56
Адрес: Воронеж
Аначинать лучше когда?
 

selesta66

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:635
Реакции:2
Баллы:0
Возраст:57
Огромная благодарность за редкий акафист :cvet5: :cvet2: :cvet4:
 

птица 8

Member
Регистрация:1 Июн 2013
Сообщения:13
Реакции:0
Баллы:0
Особая благодарность за акафист Святому Духу,я читаю его второй месяц.Очень помогает когда тяжело на душе, со временем меняется взгляд,глаза другие.Но ни это главное,а то что как то хорошо себя чувствуешь потом целый день.
 

илья67

Well-Known Member
Регистрация:22 Май 2013
Сообщения:2.430
Реакции:0
Баллы:36
Благодарю , Уважаемый Магистр за акафист.
 

Усавэль

Well-Known Member
Регистрация:23 Апр 2018
Сообщения:347
Реакции:0
Баллы:16
Уважаемый Магистр IPSISIMUS! Благодарю Вас за уникальные методы, которыми Вы делитесь с нами!
 
Divider

Personalize

Сверху Снизу