Divider

Двенадцать жемчужин на воротах Небесного Иерусалима

Samir7

Administrator
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:3.463
Реакции:100
Баллы:48
Икона «Казанской Божьей Матери» — Овен;
Икона «Споручница грешных» — Телец;
Икона «Взыскание погибших» — Близнецы;
Икона «Всех скорбящих радость» — Рак;
Икона «Покров Пресвятой Богородицы» — Лев;
Икона «Неопалимая купина» — Дева;
Икона «Почаевской Божьей Матери» — Весы;
Икона «Скоропослушницы Божьей Матери» — Скорпион;
Икона «Тихвинской Божьей Матери» — Стрелец;
Икона «Пресвятой Богородицы "Владимирская"» — Водолей;
Икона «"Иверская" Пресвятой Богородицы» — Рыбы;
Икона «Божьей Матери «Державная» — Козерог.

Приведу молитвы пред вышеуказанными иконами Божьей Матери.

Чтение этих молитв тем,кому они соответствуют по знакам даст помощь во всех делах и в исполнении желаний.
Для этого зажгите свечу перед иконой,прочтите 40 раз Иисусову молитву и 3 раза молитву иконе.После этого своими словами просите
о необходимом и скоро уже получите.

Молитва пред иконою Пресвятыя Богородицы, именуемою «Неопалимая купина»

«О Пресвятая и Преблагословенная Мати сладчайшаго Господа нашего Иисуса Христа, припадаем и поклоняемся Тебе пред святою и пречестною иконою Твоею, ею же дивная и преславная чудеса содеваеши, от огненнаго запаления и молниеноснаго грома жилища наши спасаеши, недужныя исцеляеши, и всяко благое прошение наше во благо исполнявши. Смиренно молим Тя, всесильная рода нашего Заступнице: сподоби ны немощныя и грешныя Твоего Матерняго заступления и благопечения. Спаси и сохрани, Владычице, под кровом милости Твоея церковь святую, град сей {или весь сию, или обитель сию), всю страну нашу православную, и вся ны припадаю-щия к Тебе с верою и любовию, и со умиленными слезами Твоего заступления просящия. Ей, Госпоже всемилостивая, умилосерди-ся на нас обуреваемых грехи многими и не имущих дерзновения ко Христу Господу просити Его о помиловании и прощении: Тебе убо предлагаем к Нему на умоление, Матерь Его сущую: простри к Нему, о Всеблагая, богопримнеи руце Твои, и предстательствуй за нас пред Его благостию, просящи нам прощения прегрешений наших, благочестнаго мирнаго жития, благая христианския кончины и добраго ответа на Страшнем Суде Его. В час же грознаго посещения Божия, аще огнем возгорятся до-мове наши, аще ли молниеносным громом устрашаеми будем, яви нам милостивное Твое заступление и державное вспоможение: да, спасаеми всесильными Твоими ко Господу молитвами, временна-го наказания Божия зде избегнем, вечное же блаженство райское тамо унаследуем, и со всеми святыми воспоем пречестное и великолепное имя покланяемыя Троицы, Отца и Свына и Святаго Духа, и Твое велие к нам милосердие, и во веки веков».

Молитва пред иконою «Казанской Божьей Матери»

«О Пресвятыя Госпоже, Владычице Богородице! Со страхом, верою и любовию пред честною (и чудотворною) иконою Твоею припадающее, молим Тя: не отврати лица твоего от прибегающих к Тебе. Умоли, милосердия Мати, Сына Твоего и Бога нашего, Господа Иисуса Христа, да сохранит мирну страну нашу, церковь же Свою святую непоколебиму да соблюдет, и от неверия, ересей и раскола да избавит. Не имамы бо иныя помощи, не имамы иныя надежды, разве Тебе, Пречистая Дево: Ты еси всесильная христиан помощница и заступница. Избави же и всех, с верою Тебе молящихся, от падений греховных, от навета злых человек, от всяких искушений, скорбей, болезней, бед и от на-прасныя смерти. Даруй нам дух сокрушения, смирение сердца, чистоту помышлений, исправление греховныя жизни и оставление прегрешений, да вси благодарне воспевающе величия и милости Твоея, являемыя над нами зде на земли, сподобимся и Небеснаго Царствия, и тамо со всеми святыми прославим пречестное и великолепное имя Отца и Сына и Святаго Духа во веки веков».

Молитва пред иконою Пресвятыя Богородицы, именуемою «Всех скорбящих радость»

«О Пресвятая Владычице Богородице, преблагословенная Мати Христа Бога, Спасителя нашего, всех скорбящих радосте, больных посещение, немощных покрове и заступнице, вдовиц и сирых покровительнице, матерей печальных всенадежная утешительнице, младенцев немощных крепосте, и всем безпомощ-ным всегда готовая помоще и верное прибежище! Тебе, о Всемилостивая, дадеся от Всевышнего благодать во еже всех заступати и избавляти от скорби и болезни претерпела еси, взираючи на вольное страдание Сына Твоего возлюбленнаго и Того на кресте распинаема зрящи, егда оружие Симеоном предреченное сердце Твое пройде. Темже убо, о Мати чадолюбивая, вонми гласу моления нашего, утеши нас в скорби сущих, яко верная радости ходатаица. Предстоящи престолу Пресвятыя Троицы, одесную Сына Твоего, Христа Бога нашего, можещи, аще восхо-щеши, вся нам позная испросити. Сего ради с верою сердечною и любовию от души припадаем к Тебе яко Царице и Владычице, и псаломски вопити Тебе дерзаем: слыши, дщи, и виждь, и приклони ухо Твое, услыши моление наше, и избави нас от предстоящих бед и скорбей. Ты бо прошения всех верных, яко скорбящих радость, исполняеши, и душам их мир и утешение подае-ши. Се зриши беду нашу и скорбь: яви нам милость Твою, поели утешение уязвленному печалию сердцу нашему, покажи и удиви на нас грешных богатство милосердия Твоего, подаждь нам слезы покаяния ко очищению грехов наших и утолению гнева Божия, да с чистым сердцем, совестию благою и надеждою несумненною прибегаем ко Твоему ходатайству и заступлению. Прими, всемилостивая наша Владычице Богородице, .усердное моление наше Тебе приносимое, и не отрини нас недостойных от Твоего благосердия, но подаждь нам избавление от скорби и болезни, защити нас от всякого навета вражия и клеветы чело-веческия, буди нам помощница неотступная во все дни жизни на-шея, яко да под Твоим Матерним покровом всегда пребудем цели и сохранении Твоим заступлением и молитвами к Сыну Твоему и Богу Спасителю нашему, Емуже подобает вская слава, честь и поклонение, со Безначальным Его Отцем и Святым Духом, ныне и присно и во веки веков».

Молитва пред иконою Пресвятыя Богородицы, именуемою «Скоропослушница»

«О Пресвятая Дево, Мати Господа Вышняго, скоропослушная заступнице всех, к Тебе с верою прибегающих! Призри с высоты небеснаго величия Твоего на мя непотреб-наго, ко святей иконе Твоей припадаювда, услыши смиренную молитву мене грешнаго и принеси ю к Сыну Твоему: умоли Его, да озарит мрачную душу мою светом Божественныя благодати Своея и очистит ум Мой от помыслов суетных, да умирит страждущее мое сердце и исцелит раны его, да вразумит мя на добрая дела и укрепит работати Ему со страхом, да простит вся содеянная мною злая, да избавит от вечныя муки и не лишит Небеснаго Своего Царствия. О Преблагословенная Богородице! Ты благоизволила еси на-рещися во образе твоем Скоропослушница, повелевающи всем притекати к Тебе с верою: не презри убо мне скорбнаго и не попусти погибнути мне в бездне грехов моих. На Тя по Бозе все мое упование и надежда спасения, и Твоему покрову и предстателье-тву вручаю себя во веки веков».

Молитва пред иконою Пресвятыя Богородицы, именуемою «Державная»

«О мира заступнице, Матерь Всепетая! Со страхом, верою и любовию припадающее пред иконою Твоею Державною, усердно молим Тя: не отврати лица Твоего от прибегающих в Тебе, умоли, милосердная Матерь Света, Сына Твоего и Бога нашего, Сладчайшего Господа Иисуса Христа, да сохранит в мире страну нашу в благоденствии и избавит нас от междоусобный брани, да укрепит святую Церковь нашу православную, и непозыблему соблюдет ю от неверия, раскола и ересей. Не имамы бо иныя помощи, разве Тебе, Пречистая Дево, Ты еси всесильная христиан заступница пред Богом, праведный гнев Его умягчающая. Избави всех с верою Тебе молящихся от падений греховных. От навете зльгх человек, от глада, скорбей и болезней, даруй нам дух сокрушения, смирение сердца, чистоту помышлений, исправление греховныя жизни и оставление согрешений наших: да вси благодарственнее воспевающее величия Твоя, сподобимся Небеснаго Царствия, и тамо со всеми святыми прославим пречестное и великолепное имя в Троице славишго Бога, Отца и Сына и Святаго Духа. Аминь».

Молитва пред иконою Пресвятыя Богородицы Владимирскою

«К кому возопием, Владычице? К кому прибегнем в горести нашей, аще не к Тебе, Царице Небесная? Кто плач наш и воздыхание примет, аще не Ты, Пренепорочная, надеждо христиан и прибежище нам грешным? Кто паче Тебе в милости? Приклони ухо Твое к нам, Владычице, Мати Бога нашего, и не презри требующих Твоей помощи: услыши стенание наше, подкрепи нас грешных, вразуми и научи, Царице Небесная, и не отступи от нас раб Твоих, Владычице, за роптание наше, но Буди нам мати и заступница, и вручи нас милостивому покрову Сына Твоего. Устрой о нас, како угодно будет святей Твоей воли, и приведи нас грешных к тихой и безмятежней жизни, да плачемся о гресех наших, да возрадуемся же с Тобою всегда, ныне и присно и во веки веков».

Молитва пред иконою Пресвятыя Богородицы, именуемою «Взыскание погибших»

«Радуйся, Благодатная Богородице Дево, во объятиях своих Предвечнаго Младенца и Бога носившая, проси Его дати миру умирение и душам нашим спасение. Сын бо Тебе, Богомати, вещает яко вся прошения Твоя во благое исполнит. Сего ради и мы, припадающее молимся и надеющийся на Тя, да не погибнем, имя Твое именуем, Ты бо еси, Владычице, Взыскание погибших».


Молитва пред иконою Пресвятыя Богородицы Тихвинскою

«Благодарим Тя, о Преблагая и Пречистая, Преблагословенная Дево Владычице, Мати Христа Бога нашего, о всех благодеяниих Твоих, яже показала еси роду человеческому, наипаче же нам, христоименитым людем российским, о нихже ниже самый ангельский язык к похвалению доволен будет. Благодарим Тя, яко и ныне удивила еси неизреченную Твою милость на нас, недостойных рабах Твоих, преестественным самопришествием пречистыя Твоея иконы, еюже всю просветила еси российскую страну. Темже и мы грешнии, со страхом и радос-тию покланяющеся, вопием Ти: о Пресвятая Дево, Царице и Богородице, спаси и помилуй святейший правительствующий синод, архиереи же и вся люди, и подаждь им победы на вся враги их, и сохрани царствущия грады и вся грады и страны христианский, и сей святый храм, и от всякаго навета вражия избави, и всем вся на пользу даруй, ныне пришедшим с верою и молящимся рабом Твоим и покланяющимся пресвятому образу Твоему, яко благословенна еси с рождщимся от Тебе Сыном и Богом, ныне и присно и во веки веков».

Молитва пред иконою Пресвятыя Богородицы, именуемою «Почаевская»

«К Тебе, о Богомати, молитвенно притекаем ми грешнии, чудеса Твоя во святей лавре Почаевстей явленная поминающее и о своих сокрушающееся прегрешениих. Вемы, Владычице, вемы, яко не подабаше нам грешным че-сого просити, токмо о еже праведному Судии беззакония наша оставити нам. Вся бо, нами в житии претерпенная, скорби же и нужды и болезни, яко плоды падений наших прозябоша нам, Богу сия на исправление наше попущающу. Темже вся сия истиною и судом Своим наведе Господь на грешныя рабы Своя, иже в печалех своих к заступлению Твоему, Пречистыя, притекоша, и во умилении сердец к Тебе взывают сице: грехов и беззаконий наших, Благая, не помяни, но паче всечестныя руце Твоя воздвигши, к Сыну Твоему и Богу предстани, да люте содеянная нами отпустит нам, да, за премногия неисполненныя обещания наша, лица Своего от рабов Своих не отвратит, да благодати Своея, спасению нашему пособствующая, от душ наших не отымет. Ей, Владычице, буди спасению нашему ходатаица, и малодушия нашего не возгнушавшися, призри на стенания наша, яже в бедах и скорбех наших пред чудотворным Твоим образом возносим. Просвети умиленными помыслами умы наша, веру нашу укрепи, надежду утверди, любве сладчайший дар сподоби нас приятии. Сими убо, Пречистая, дарованьми, а не болезньми и скорбьми живот наш ко спасению да возводится, но от уныния и отчаяния души наша ограждающи, избави нас маломощных от находящих на ны бед и нужд, и клеветы человеческая, и болезней нестерпимых, даруй мир и благоустроение жительству христианскому предстательством Твоим, Владычице, утверди православную веру во стране нашей и во всем мире. Церковь Апостольскую и Соборную умалению не предаждь, уставы святых отец на веки непоколебимы сохрани, и всех к Тебе притекающих от рова погибельнаго спаси. Еще же и ересию прельщенных братии наших или веру спасительную во греховных страстех погубивших, паки ко истинной вере и покаянию приведи, да вкупе с нами Твоему чудотворному образу покланяющеся, Твое предстательство исповедят. Сподоби убо нас, Пресвятая Госпоже Богородице, еще в животе сем победу истины Твоим заступлением узрети, сподоби нас благодатную радость прежде кончины нашея восприятии, якоже древни насельники почаевстии Твоим явлением победители и просветители агарян показала еси, да вси мы, благодарным сердцем вкупе со Ангелы и пророки и апостолы и со всеми святыми Твое милосердие прославляющее,, воздадим славу, честь и поклонение в Троице певаемому Богу, Отцу и Сыну и Святому Духу, во веки веков».

Молитва пред иконою Пресвятыя Богородицы, именуемою «Споручница грешных»

«О Владычице Преблагословенная, защитнице рода христианского, прибежище и спасение притекающих к Тебе! Веем, воистину веем, яко зело согреших и прогневах, Пре-милостивыя Госпоже, рожденнаго плотию от Тебе Сына Божия. Но имам многие образы прежде меня прогневавших Его милосердие: мытари, блудницы и прочия грешники, имже дадеся прощение грехов их, покаяния ради и исповедания. Тыя убо образы помилованных очесем грешныя души моея представляя и на то-ликое Божие милосердие, оныя приимшее, взирая, дерзнух и аз грешный прибегнут с покаянием ко Твоему благосердию. О Всемилостивая Владычице! Подажь ми руку помощи и испроси у Сына Твоего и Бога, Матерними и святейшими Твоими молитвами, тяжким моим грехом прощение. Верую и исповедую, яко Той, Егоже родила еси, Сын Твой есть воистину Христос, Сын Бога Живаго, Судия живых и мертвых, воздаяй кому-ждо по делом Его. Верую же паки и исповедую Тебе быти истинную Богородицу, милосердия источник, утешение плачущих, взыскание погибших, сильную и непрестающую к Богу ходатаицу, зело любящую род христианский и споручницу покаяния. Воистину бо несть нам иныя помощи и покрова, разве Тебе, Госпоже Пре-милостивая, и никтоже, уповая на Тя, постыдеся когда, и Тобою Умоляя Бога, никтоже оставлен бысть. Того ради и аз Твою не-исчетную благость молю: отверзи двери милосердия Твоего мне заблудшему и падшему в тимение глубины, не возгнушайся мене сквернаго, не презри грешнаго моления моего, не остави мене окаяннаго, яко в погибель злобный враг похитити мя ищет, но умоли и мне ражденнаго от Тебе милосерднаго Сына Твоего и Бога, да простит великия моя грехи и избавит мя от пагубы мо-ея, яко да и аз, со всеми получившими прощение, воспою и прославлю безмерное милосердие Божие и Твое непостыдное о мне заступление в жизни сей и нескончаемом веце».

Молитва пред иконою Пресвятыя Богородицы Иверскою

«О Пресвятая Дево, Мати Христа Бога нашего, Царице Небесе и земли! Вонми многоболезненному воздыханию душ наших, призри с высоты святыя Твоея на нас, с верою и любовию пок-ланяющихся пречистому (и чудотворному) образу Твоему. Се бо грехми погружаемии и скорбьми обуреваемии, взирающее на Твой образ, яко живей Тебе сущей с нами, приносим смиренная моления наша. Не имамы бо иныя помощи, ни инаго предстатель-ства, ни утешения, токмо Тебе, о Мати всех скорбящих и обремененных! Помози нам немощным, утоли скорби наша, настави на путь правый нас заблуждающих, уврачуй болезненная сердца наша и спаси безнадежных, даруй нам прочее время жития нашего в мире и покаянии проводити, подаждь христианскую кончину и на страшнем Суде Сына Твоего явися нам милосердная предстательница, да всегда поем, величаем и славим Тя, яко благую заступницу рода христианскаго, со всеми угодившими Богу, во веки».

Молитва пред иконою, именуемою «Покров Пресвятой Богородицы»

«Помяни нас во Твоих молитвах, Госпоже Дево Богородице, до не погибнем за умножение грехов наших, покрый нас от всякого зла и лютых напастей; на Тя бо уповаем и, Твоего Покрова праздник чествующее, Тя величаем».
 

Amidon

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:448
Реакции:1
Баллы:0
Адрес: Киев
Какой прекрасный подход ! Благодарю Вас, Магистр Samir7
 

romnyasa

Сердечная благодарность Вам, уважаемый Магистр Samir7, за драгоценные молитвы. С огромным уважением.
 

frzoya

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:8.783
Реакции:15
Баллы:0
Адрес: Украина
Дорогой и любимый Магистр Samir7 спасибо Вам огромное, за очень нужные молитвы.
 

doctor zlo

Искренне благодарю , Уважаемый Магистр!

[ Post made via iPad ]
iPad.png
 

Nora777

Well-Known Member
Регистрация:19 Апр 2013
Сообщения:776
Реакции:0
Баллы:16
Уважаемый Магистр Samir7 от всей души благодарю Вас за эти молитвы! Низкий поклон !
С огромным уважением.
 

МАРИЯ 30

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:245
Реакции:0
Баллы:0
Возраст:50
Адрес: Украина
Сердечно благодарю за нужную тему, дорогой Магистр Самир!
 

укитаки

Well-Known Member
Регистрация:25 Апр 2013
Сообщения:259
Реакции:0
Баллы:0
Благодарю Вас, Магистр Samir7.Очень нужная и ценная тема.С уважением!
 

Папа Локо

Administrator
Регистрация:8 Фев 2014
Сообщения:2.939
Реакции:31
Баллы:38
Веб-сайт:vk.com
Магистр Samir7, спасибо вам за нужный материал. Иногда именно такой необходим.
 

Aidayada

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:1.450
Реакции:1
Баллы:0
Благодарю за ценные молитвы, уважаемый Магистр Samir7!
 

lolo4ka

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:1.487
Реакции:1
Баллы:0
Благодарю Вас Магистр Самир за Молитвы!Всех Благ Вам!
С Уважением!
 

Bogidarka

Well-Known Member
Регистрация:10 Ноя 2013
Сообщения:1.663
Реакции:0
Баллы:0
Сердечно благодарю,Уважаемый Магистр Самир7 за молитвы! Да хранит Вас бог! С уважением.
 

Рита 123

Well-Known Member
Регистрация:25 Май 2013
Сообщения:4.129
Реакции:2
Баллы:0
Низкий поклон и сердечная благодарность Вам, уважаемый Магистр Самир, за молитвы.
Храни Вас Создатель на многие лéта в здоровье и счастье.
 

Vereteno

Благодарю Уважаемый Магистр Самир! Очень нужный и полезный материал.
С Уважением.
 

Kos777

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:95
Реакции:0
Баллы:0
Благодарю Вас Магистр Samir7. С Уважением.

[ Post made via iPhone ]
iPhone.png
 

Elvira

Well-Known Member
Регистрация:15 Июл 2013
Сообщения:360
Реакции:0
Баллы:0
Уважаемый Магистр Samir7, примите и мою искреннюю благодарность за такие ценные молитвы.
С уважением.
 

magda-lena

Well-Known Member
Регистрация:22 Апр 2013
Сообщения:1.065
Реакции:1
Баллы:38
Благодарю Вас, Уважаемый Магистр Самир, очень нужный материал.

С уважением
 

spiridonpasechnik

Well-Known Member
Регистрация:18 Фев 2014
Сообщения:5.072
Реакции:0
Баллы:36
Благодарю Вас, уважаемый Магистр Samir 7 за молитвы.
С уважением к Вам.

[ Post made via Android ]
Android.png
 

natalia03

Well-Known Member
Регистрация:5 Июл 2016
Сообщения:300
Реакции:0
Баллы:16
Благодарю Вас, Уважаемый Магистр Самир, за очень нужный и интересный материал.
 

Ника Черная

Well-Known Member
Регистрация:25 Янв 2015
Сообщения:2.117
Реакции:1
Баллы:0
Уважаемый Магистр Samir 7! Примите слова искренней благодарности за Вашу щедрость! Такая необходимая тема!С глубоким к Вам уважением
 
Divider

Personalize

Сверху Снизу